Több ezren szívtak kannabiszt a Nepáli hindu fesztivál ideje alatt

KATHMANDU, Nepál – A hindu szent emberek a Bhakták pénteken csatlakoztak Katmandu tiszteletreméltó Pashupatinath templomában, ahhoz az éves Shivaratri fesztiválhoz, ahol nyilvánosan marihuánás cigarettákat gyújtottak meg a hatóságok tilalma és figyelmeztetése ellenére is.

Rendőrök százai járőröztek az erdővel körülvett Pashupatinath templom körül, melyet a kannabisz használók zsúfolásig telítettek meg a Shivaratri fesztivál megünneplésére.

Egy csoport nemrégiben petíciót nyújtott be a kormányzó párt törvényhozóinak, a marihuána termesztésének és felhasználásának legalizálására.

„A marihuána szívása tilos, ugyanakkor évszázados hagyomány, amelyet tiszteletben kell tartanunk” – mondta Suman Khadka rendőrtiszt és hozzátette, hogy letartóztatásokat nem tartottak.

A fesztivál ideje alatt a Bhakták meglátogatják a hindu isten Shiva templomait

Jelenleg a marihuána használatért legfeljebb egy hónapos börtönbüntetést vagy fogdai elzárást szabnak ki a hatóságok a felhasználókra, de a kereskedők tízéves börtönbüntetéssel is számolhatnak.

„A marihuána szívása valójában nem árt, bebizonyosodott, hogy azt orvosi célra is használják” – mondta Bimal Giri, egy gyári munkás, aki 50 rúpiáért (44 amerikai cent) vásárolt füves cigarettát egy hindu szent embertől.

Nepál a 1960-as években volt híres a marihuána és más kábítószerek vonatkozásában, amikor a hippik eljutottak a himalájai nemzethez. Boltok és teaházak hirdettek és adtak el törvényes módon szárított kannabisz virágzatot. A marihuánát azonban 1976-ban betiltották.

Katmandu 1970

Segítsd munkánk egy megosztással! Köszönjük!

forrás: www.apnews.com, Magyar Kannabisz Egyház

Megjegyzés hozzáfűzése