A legalizálás több kannabisz és kevesebb alkohol fogyasztást jelent a főiskolákon!

Két új tanulmány vizsgálja a kannabisz legalizálásának hatását a főiskolai hallgatók szabadidős fogyasztásának szokásait tekintve, felfedik, hogy a kannabisz fokozott használata csökkentheti az alkoholfogyasztást.

kép: business insider

2020 januárjától az Egyesült Államok 33 államában legalizálták a kannabisz gyógyászati ​​felhasználását, míg 11 állam és Washington, D.C. lehetővé teszik bizonyos rekreációs felhasználású célokra a 21 éves vagy annál idősebb felnőttek körében.

A Corvallis-i Oregon Állami Egyetem két nemrégiben végzett tanulmánya felvázolja azoknak a főiskolai hallgatóknak a szokásait és tanulmányi fejlődését, akik olyan államokban élnek, ahol a szabadidős célú kannabisz fogyasztást már legalizálták.

Az egyik tanulmány megállapítja, hogy ezekben az államokban egyre többet füveznek a főiskolai hallgatók, míg a másik a megnövekedett fogyasztás más népszerű szabadidős anyagokra gyakorolt ​​hatását vizsgálja.

Az első tanulmány összefoglalása a függőségben, a második pedig az addiktív viselkedésben.

Hogyan befolyásolja a legalizálás a kannabisz fogyasztást?

A függőségi tanulmányt Harold Bae Ph.D. , az OSU Közegészségügyi és Humántudományi Főiskolájának és David Kerr Ph.D. , a Szabad Művészeti Főiskola doktora végezte.

Ez az első tanulmány, amely a kikapcsolódás célú fogyasztás (rekreációs legalizáció) hatásait vizsgálja több államban, és több mint 850 000 hallgató adatait dolgozzák fel, akik évente kétszer küldik be önbevalló kannabisz használatukat és szokásaikat a Nemzeti Főiskolai Egészségügyi Felmérés (NCHA), részeként.

A kutatók elemezték a 18–26 éves résztvevő hallgatók felmérési adatait, akik a már 2018-ig rekreációsan legalizált hét állam bármelyikében laknak, de dolgoztak fel adatokat a 41 olyan államban, amelyek még nem tették ezt meg.

Az elemzés a legalizációval már rendelkező államokban 135 főiskolai hallgató válaszaira és 454 főiskolai hallgatónak válaszaira terjedt ki a legalizációval még nem rendelkező államokban. A hallgatók válaszaikat 2008 és 2018 között nyújtották be.

Nem meglepő, hogy a csoport úgy találta, hogy a kannabisz fogyasztás nőtt a legalizáláskor. Ezekben az államokban a hallgatók 18% -kal nagyobb valószínűséggel használtak kannabiszt az elmúlt 30 napban, mint azokban az államokban, ahol a „kábítószer” még mindig illegális volt.

A kannabisz legalizálásával rendelkező államokban a hallgatók szintén 17% -kal gyakrabban fogyasztottak valamilyen kannabisz származékot, amelyeket a szerzők úgy határoztak meg, hogy legalább 20-szor használtak az elmúlt 30 napban valamilyen formában kannabiszt. „Könnyű megnézni az eredményeket – mondja Kerr -, és gondolkodni kell:” Igen, természetesen az arány növekedni fog. „De meg kell határoznunk a politikai változások által okozott hatásokat.”

Mivel a felmérések egy évtized adatait tartalmazták, a kutatóknak lehetősége volt a hosszú távú tendenciák azonosítására.

Az adatok azt mutatták, hogy 6 év legalizálás után a hallgatók 46% -kal nagyobb valószínűséggel használtak kannabiszt, mint a legalizálás nélküli államokban élő hallgatók.

A Pew Kutatóközpont szerint az Egyesült Államokban élő emberek mindössze 32% -a mondja, hogy a kannabisznak legálisan csak orvosi felhasználásúnak kell lennie, és 8% szerint teljes mértékben illegálisnak kellene lennie. 2012 és 2018 között a kannabisz felhasználása 21% -ról, 34% -ra nőtt azokban az államokban, ahol rekreációs célokra legalizáltak, és 14%-ról , 17% -ra nőtt más államokban.

Amikor mélyebben beleástak az adatok elemzésébe, az addikciós tanulmány mögött álló csoport megállapította, hogy a kannabisz fogyasztás növekedése a leginkább a 21–26 éves hallgatóknál és ezen belül is a nők körében és a campuson kívül élő hallgatóknál tapasztalható meg.

A többi anyagra gyakorolt ​​hatása

Ugyanazt az adatkészletet használva, mint az első tanulmánynál, Ph.D. Zoe Alley, Bae és Kerr elemezték a megnövekedett kannabisz használat hatásait a főiskolai hallgatók körében népszerű egyéb rekreációs anyagok hatására is.

Az NCHA felmérés során a hallgatók beszámoltak a nikotinhasználatról, az alkoholfogyasztásról, az illegális drogok használatáról, valamint a vényköteles stimulánsok, nyugtatók és opioidok visszaéléséről is. A tanulmány szerzői úgy találták, hogy a fokozott kannabisz használat csak csekély hatással volt az egyéb fogyasztásra, kivéve két kivételt: az alkoholt és a vényköteles nyugtatókkal való visszaéléseket.

Azokban az államokban, ahol a (rekreációs) kannabisz fogyasztást, mint szabadidős tevékenységet legalizálták, a csoport a 21 éves vagy annál idősebb hallgatók körében nagyobb mértékű alkoholfogyasztás csökkenését tapasztalta, mint más államok hasonló életkorú hallgatóinál. A legalizációval rendelkező államokban azonban a 21 évesnél fiatalabb hallgatók körében növekedett a nyugtatók túlzott fogyasztása.

  • Az Egyesült Államokban 21év a felnőtt korhatár, így csak a 21 éves vagy annál idősebb egyén fogyaszthat legálisan rekreációs kannabiszt és az azokból előállított THC tartalmú termékeket.

Megállapítások együttesen

A két tanulmány célja, hogy először áttekintse a kannabisz legalizálásának hatását a főiskolai hallgatók szokásait vizsgálva. Noha kétségtelenül további vizsgálatok következnek, ez a kutatás korai áttekintést nyújt arról, mire számíthatunk, mivel több állam, esetleg a szövetségi kormány folytatja a legalizálást az ország teljes területén.

Legalább egy meglepetést tartalmaz: „A kannabisz esetében az állam-specifikus (a rekreációs kannabiszt legalizáló államok) növekedést láttuk, amely meghaladta az országos növekedést” – mondja Kerr, „miközben a túlzott alkoholfogyasztás ellentétes volt: egy országos összefüggésben nagyobb csökkenés következik be.”

Segíts munkánk egy mogosztással! Köszönjük!

forrás: www.medicalnewstoday.com , magyar kannabisz egyház

Megjegyzés hozzáfűzése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük