Cultiva Hanfmesse and Cultiva Cannabis Congress 2019 élménybeszámoló

Cultiva Hanfmesse and Cultiva Cannabis Congress 2019 by: Fanny

Kedves Mindenki! Mint láthatjátok sokat kellett várni, mire jött az ihlet és mikor is lenne jobb időpont a cikk írásra, mint hajnali négy óra húsz perc, hát mi ez ha nem égi jel. Már kicsivel több, mint két hete, hogy Vösendorfba kinyitotta kapuit az idei Cultiva.  Életemben elsőnek voltam ezen vagy hasonló kannabisszal foglalkozó rendezvényen.  Őszintén szólva lenyűgöző volt számomra az egész hétvége.  Pénteken reggel érkeztem, kapunyitás után kicsivel. Ki akartam használni minden percet, ami szerintem érthető.  Amennyire csak tudtam felkészültem mi várhat az eseményen, de ott rajzolódott ki teljesen minden. Gyönyörű volt maga az épület, ahol a rendezvény zajlott és zajlik minden évben. Rengeteg kiállítót lehetett megtekinteni termékeikkel és akár hosszú perceket beszélgethettél az eladókkal. Mindenki nagyon segítőkész, kedves és nyitott. Ha nagyon érdekelnek a témával kapcsolatos dolgok, akkor ide mindenképp érdemes ellátogatnod egyszer. Én úgy mentem, mint beteg(gerincvelő zúzódás, koponya zúzódás, agyrázkódás és még sorolhatnám,de nem fogom)  és tapasztalhattam mennyire jól akadálymentesített az épület. Az ország több pontjáról érkeztek orvosok, akik természetesen előadást is tartottak ebben a témában, vagy akár külön jegyvétellel konzultációt is lehetett egyeztetni az esemény alatt. Hiszem és remélem egyre több ember lesz nyitottabb ezzel a témával kapcsolatban. Természetesen minden szabálynak megfelelően 0,2% THC tartalmat nem meghaladó termékeket lehetett vásárolni, mint például olaj, paszta, virág, süti, méz, tea, liszt.

Sütéssel, főzéssel kapcsolatos bemutató is volt, aminek a végén meglehetett kóstolni az elkészített ételt. Személy szerint nekem minden ízlett, de legjobban egy süti, aminek receptjét meg is örökítettem. Képen látható kedves idős bácsi pirította nekünk a finomságokat.

Egy két euro ellenében szerencsekereket is lehetett pörgetni remek nyereményekért, póló, sapka, grinder, papír, mag, E liqued olaj.
Amint kilépünk az épület ajtaján a hátsókert részbe ”fesztivál” hangulat fogad, szép lazulósba. Szalmabálák és strandszékek vártak, hogy a napközbeni koncertek még hangulatosabban és kényelmesebben teljenek.  Szombat este plusz medencés partival fogadtak, sajnos a medence rész megnyitása végül nem jött létre, de ez nem törte a hangulatot.

Vasárnap az utolsó nap is tudott meglepetést okozni, voltak olyan termékek, amiket csak aznap sikerült kiszúrni a rengetegbe. Amikor teljes bizonyosságot vettem arról, hogy már tényleg mindent láttam és lassan záródnak is a kapuk, hát indulás haza.
Köszönöm, hogy elolvastad kis beszámolóm és remélem tudtam valamilyen formában segíteni akár egy friss Cultiva Hanfmesse tábor tagjának.

cikkszerző: Fanny Kubala

Megjegyzés hozzáfűzése